Побудовано у Львовi

Громада Львова обурена забудовою в парку «Знесіння»

28.11.2016 22:01
Громада Львова обурена забудовою в парку «Знесіння»

Під загрозою знищення гора Льва - символ сакральної спадщини України. 8 листопада 2016 року представники ТзОВ «АрхіБуд» розпочали будівельні роботи на території Регіонального ландшафтного парку «Знесіння» за адресою Довбуша, 15. Ця територія є під охороною ЮНЕСКО в межах історичного ареалу м. Львова та під охороною природно-заповідного фонду України. 
Львівська міська інспекція ДАБК цього року жодної дозвільної документації на будівництво не видавала. За словами керівника міського юридичного управління Гелени Пайонкевич, за цією справою вже кілька років триває судова тяганина». За словами начальниці юридичного управління Львівської міської ради, судова тяганина щодо цієї ділянки триває вже не один рік. Саме тому 14 листопада відбувся круглий стіл, на якому обговорювали доцільність забудов Регіонального ландшафтного парку «Знесіння».

Якщо розпочнеться забудова землі там – увесь Львів може втратити опіку ЮНЕСКО. Громадськість стривожена ситуацією, адже новий готельно-рекреаційний комплекс може частково чи повністю зруйнувати прилеглі території.

Зоряна Іванків, голова ГО «Магдебурзьке право»обурена ситуацією, адже Гора Лева є сакральним місцем Львова, котра занесена до списку ЮНЕСКО, що охороняється. Місце, де хочуть розпочати будівництво, було свого часу цвинтарем для важкохворих людей. Якщо гора посунеться через будівництво - назовні «вилізуть» численні хвороби, й хтозна, які епідемії зможуть поширитися Львовом. 

Громадськість невдоволена діями «АрхіБуду» й вимагає, аби землі, котрі віддали під будівництво повернули парку «Знесіння». Мешканці прилеглих територій занепокоєні тим, що в разі будівництва Гора Лева може зсунутися й засипати чи зруйнувати щонайменше чотири житлові будинки, які знаходяться в межах будівництва. 

Віктор Форва, начальник відділу земельно-кадастрового обліку управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин департаменту містобудування ЛМР, наголосив на тому, що ділянка землі, орендована «АрхіБудом» має належати парку «Знесіння». «Львівська міська рада очікує рішення депутатського корпусу про вилучення цієї земельної ділянки з орендованих й приєднання її до парку «Знесіння», - наголосив чиновник. 
Зараз над цим працює юридичний відділ ЛМР.

Наталія Леонтьєва, прокурор відділу прокуратури Львівської області вважає за необхідне опротестувати рішення, які були прийняті свого часу завдяки Ухвалі депутатського корпусу ЛМР. «Зараз перший крок у вирішенні питання має зробити юридичний відділ ЛМР. Треба оскаржити ухвалу, яка породить початок незаконного будівництва на землі, що належить парку.»

Анна Піскун, представник юридичного управління ЛМР наголошує на тому, що на початку 2000-х років ЛМР проголосував за оренду ділянки компанією «АрхіБуд» для побудови житлового будинку. «Рішення було оскаржене, і вже згодом ділянка отримала інше призначення: готельно-рекреаційний комплекс. Останні роки постійно відбуваються судові тяжби. Зараз «Архібуд» є переможцем у них, однак ми готуємо апеляцію. Для того, щоб подати документи на оскарження, потрібно сплатити державний збір - 78 тис. грн. На даний момент таких коштів у юридичного управління немає, але щойно ми їх акумулюємо, юридичне управління оскаржуватиме Ухвалу ЛМР. Наприкінці виступу юрист зазначила, що прикрим є факт помилки депутатів - вони прийняли не те рішення.

Наталія Барбадин-Дунець, директор ТзОВ «АрхіБуд», вважає, що всі дії стосовно будівництва є законними - все підтверджено документами. Земля, орендована компанією, не належить РЛП «Знесіння», є лише прилеглою до нього. Суди довели законність дій «АрхіБуду». А, отже, причин призупиняти будівництво немає. 

Наталія Барбадин-Дунець додала, що майно, яке є на орендованій ділянці, викуплене їхньою компанією у військової частини. Сама земля досі є орендованою. Підприємство вчасно сплачує кошти за оренду протягом 10-ти років, і, маючи всі необхідні дозвільні документи, може розпочати будівництво. 

Роман Назаровець, в. о. директора РЛП «Знесіння» займає нейтральну позицію стосовно забудови, стверджуючи, що готовий виконати будь-яе рішення, котре є законодавчо вірним.

Остап Стахів, голова Проводу ГО «Ідея Нації», як громадський активіст вважає, що завезення важкої будівельної техніки на ділянку є незаконним, бо такі дії не погоджувалися ні з ким. «Взагалі, Регіональний ландшафтний парк є в історичному ареалі й охороняється ЮНЕСКО. У випадку забудови постане питання про ймовірне виключення міста Львова із списку ЮНЕСКО, - підсумував громадський діяч.

Як виглядає, дана ситуація тільки набирає обертів і громада Львова не бажає віддати на знищення забудовнику частину парку «Знесіння». Про подальші події інтернет-газета «Побудовано у Львові» буде і надалі повідомляти про події довкола скандальної забудови в парку «Знесіння».

Рекомендовані статті

про нас, контакти, новини, публікації,