Побудовано у Львовi

Зупинимо будівництво на кістках

11.12.2016 13:07
Зупинимо будівництво на кістках

Зупинимо будівництво на кістках

Львів виключать зі світової спадщини ЮНЕСКО?

 Незаконна забудова на проспекті Чорновола 45Б може стати причиною виходу Львова зі списку світової спадщини ЮНЕСКО

 Останнім часом забудовники нашого міста взяли за моду порушувати умови будівництва і проводити роботи там, де їм забагнеться, попри всі норми закону, лише “позолотивши руку” відповідному чиновнику. Таких скандальних будов у Львові дедалі більше, проте остання дивує не лише незаконністю, а й аморальністю.

Територія проспекту Чорновола від залізничної колії до вулиці Хімічної - місце смерті понад 132 тис. євреїв та 10 тис. українців в роки II світової війни та повоєнний період. Крім того дана територія (проспект Чорновола 45Б) належить до Історичного ареалу міста, отже занесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Саме тут, на кістках тисяч замордованих людей, замовник ТзОВ “Горизонт-Захід” зібрався будувати високоповерхівку.

 Історія місця

 На ділянці, яка сьогодні має номер Чорновола 45, з початком II світової війни німецька влада створила одне із найбільших у Східній Європі гетто для євреїв. Воно було обмежене сучасними вулицями Джерельна-Хімічна-Замарстинівська та залізничною колією.

Загалом у гетто було знищено понад 100 тис. осіб.

Восени 1944 року, після приходу радянських військ, за зразком таборів ГУЛАГу тут була збудована Львівська пересильна в'язниця № 25, яка через рік перейшла в управління НКВД Відділу виправно-трудових колоній. Сюди звозили засуджених з усієї Галичини, Буковини та Закарпаття з яких формували ешелони для відправки до стаціонарних таборів ГУЛАГу. Серед в'язнів “пересилки” було багато непрацездатних — хворих, виснажених та скалічених від тортур у слідчих в'язницях, старших осіб та вагітних жінок. Такі в'язні місяцями залишалися на місці. Антисанітарія та мізерне харчування провокували високу смертність, особливо серед немовлят та старших людей. Свідки стверджували, що у перші повоєнні роки померлих закопували на території самої в'язниці.

З 1947 року тут почала діяти обласна лікарня МВС, а з 1995 року тут розміщують різні установи.

За даними Львівської рятівної археологічної служби у 2009 та 2015 роках на території комплексу здійснювалися пошукові заходи для виявлення захоронень жертв репресій, на одній з ділянок території, поблизу колії, де тепер розташований Меморіальний музейний комплекс “Територія терору” пошуковці знайшли 21 людський останок. Серед яких були й німецькі військовополонені.

 Дозвільні документи

Ірина Сідловська, керівник юридичної компанії “Абданк”, яка знаходиться поруч з горе-забудовою, стверджує, що забудовник в повній мірі ігнорує законні вимоги до проведення будівельних робіт.

Кожен забудовник при зведенні об’єкта нерухомості зобов’язаний неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства, що регулюють дані правовідносини, в т.ч. Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

На земельній ділянці, що знаходиться за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 45А здійснюється будівництво 16-типоверхового об’єкту нерухомості.

Замовником (забудовником) вищевказаного будівництва - ТзОВ «Горизонт-Захід 1» при початку виконання будівельних робіт порушено чисельні вимоги містобудівного законодавства, зокрема:

1. Містобудівельні умови і обмеження забудови земельної ділянки, які забудовник отримав ще 2010 року, на проектування та будівництво втратили свою чинність 31.12.2015 року, оскільки були чинними до завершення будівництва об’єкту, але не менше як 2 роки і не більше як 5 років.

2. Враховуючи те, що містобудівельні умови і обмеження втратили свою чинність, відтак вся подальша дозвільна документація також є недійсною, зокрема, й Декларація про початок виконання будівельних робіт, зареєстрована Державною архітектурно-будівельною інспекцією у Львівській області лише 27.04.2016 року.

3. НА основі відповідей на запити у відповідні служби стверджуємо, що ТзОВ «Горизонт-Захід 1» не отримували технічних умов щодо водопостачання та водовідведення в ЛМКП «Львівводоканал», щодо теплопостачання в ЛМКП «Львівтеплоенерго», щодо електропостачання в ПАТ «Львівобленерго», щодо пожежної безпеки в Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

4. Містобудівне обґрунтування розміщення офісного центру на пр. Чорновола, 45Б в м. Львові, розроблене інститутом «Містпроект», на даний час неактуальне. Як було повідомлено інститутом «Містпроект», для здійснення даного будівництва необхідним є розроблення уточнюючої містобудівної документації – детального плану території.

5. Містобудівельні умови та обмеження (що втратили чинність), видані в грудні 2010 року, на проектування та будівництво офісного центру з підземними автостоянками на пр. Чорновола, 45Б.

Декларація про початок виконання підготовчих робіт від 03.10.2014 року зареєстрована щодо «Будівництва багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом на пр. Чорновола, 45Б в м. Львові» .

Декларація про початок виконання будівельних робіт від 27.04.2016 року зареєстрована щодо «Будівництва офісного центру з підземними автостоянками на пр. В.Чорновола, 45Б в м. Львові».

 

Станом на сьогодні, що можна прослідкувати на сайті: http://www.diplomat.lviv.ua/, здійснюється продаж житлових приміщень, так званих «апартаментів» в об’єкті нерухомості, що будується на пр. Чорновола, 45Б в м. Львові.

Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради повідомило, що на будівництво житлового будинку управління архітектури містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки не видавало.

 

6. Важливим є те, що дана земельна ділянка розташована в історичному ареалі м. Львова. Оскільки на місці проектованого будівництва можливе виявлення об’єктів археологічної спадщини, обов’язковим є забезпечення археологічного нагляду під час виконання земляних та будівельно-монтажних робіт нульового циклу. ТзОВ «Горизонт-Захід 1» при виконанні вищезазначених робіт археологічний нагляд не забезпечив.

Забудовник при здійсненні даного будівництва повною мірою ігнорує закон”.

 Отож очевидно, що жодного чинного дозволу забудовна компанія не має, проте куди дивляться правоохоронці невідомо. За висновком пошуковців, які проводили розкопки, не виключено, що на решті території, яка сьогодні належить приватним особам, також можуть бути поховання, тому всі роботи повинні проводитись із забезпеченням археологічного нагляду. Проте на запит в археологічну службу від 28.11.2016 року та відповіла, що нагляд буде проводитись одночасно з початком робіт. Очевидно про те, що роботи тривають вже понад місяць, службу не повідомили.  Тим часом, поки всі служби нічого не знають про забудову, з Чорновола 45Б вже вивозять землю, в якій цілком очевидно, можуть бути залишки закатованих людей, і скидають у Дублянах.

Спадщина ЮНЕСКО

 З 1998 року Львів внесли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Туди ввійшов Історичний центр міста з буферною зоною до 3000га.

Головна мета Списку всесвітньої спадщини - зробити відомими і захистити об'єкти, які є унікальними у своєму роді. Згідно з цим документом експерти ЮНЕСКО не раз висловлювали Львову зауваження, щодо окремих новобудов, які руйнують цілісність ансамблю, заміни автентичних вікон та дверей тощо. Проте чи стане ця високоповерхівка черговим попередженням побачимо далі.

Рекомендовані статті

про нас, контакти, новини, публікації,