Побудовано у Львовi

Забудовують легені Львова

02.02.2017 14:53
Забудовують легені Львова

 

Незаконні забудови стають доволі звичним явищем для Львова. Рейдерські захоплення території, відсутність належної документації та повна бездіяльність влади — теж потроху входить як норма в нашу дійсність. Проте з кожної новою будівлею такого роду помітне наростання не лише беззаконня, а й аморальності.

Одне із перших місць в рейтингу незаконних споруд Львова впевнено посідає забудова на вулиці Довбуша 15, яку зводять на території парку “Знесіння” - об’єкту природно-заповідного фонду України, який знаходиться в межах історичного ареалу Львова, в межах Державного історико-архітектурного заповідника, в межах території, яка охороняється ЮНЕСКО, одночасно.

Цю ділянку ще 2007 року Львівська міська рада надала в оренду ТОВ “АрхіБуд”, спочатку тут збирались звести житловий комплекс, однак тепер планують готельно-рекреаційний. Виділена площа під забудову становить близько 3 га території парку. Будівля має постати біля підніжжя гори Лева, на місці старого цвинтаря та відріже частину Цісарської стежки, а це означає, що прохід до парку через вулицю Довбуша в майбутньому може бути закритий приватною будівлею. Також фахівці стверджують, що через м’які ґрунти на ділянці гора Лева не витримає тиску самої будівлі.

Судова тяганина, щодо цієї ділянки триває вже не перший рік. Останній Вищий господарський суд України 10 січня цього року скасував рішення двох попередніх судів, першої та апеляційної інстанцій, які визнали договір оренди чинним, та постановив направити справу на новий розгляд до Господарського суду Львівської області.

Окрім того, що судовий процес досі триває, необхідних документів, зокрема погодження Міністерства культури,у забудовника немає, а містобудівні умови і обмеження втратили свою чинність ще в червні 2015 року. Інспекція ДАБК, яка мала б проводити перевірки та заборонити забудовувати парк, стверджує, що не бачить ніяких порушень.

Місцеві жителі активно виступають проти забудови. В 2010 році Голова ГО «Ідея Нації» Остап Стахів організував наметове містечко та збір 15 тис. підписів проти забудови парку «Знесіння».
За словами керівника ГО “Магдебурське право” Зоряни Іванків, близько 20 громадських організацій Львівщини звернулись до місцевих посадовців, з заявою, у якій вимагають:

від Львівської міської ради - розірвати договір оренди землі з ТОВ "АрхіБуд" на земельну ділянку на вул. Довбуша 15 у Львові;

оголосити конкурс на посаду директора Регіонального ландшафтного парку за участі громадських слухань;

визначити, відповідно до державного акту на право користування землею, межі охоронної зони парку на місцевості.

 

30 січня у Львівській міській раді відбувся круглий стіл за участю представників влади, інспекції ДАБК, громадський організацій, мешканців та забудовника. Проте порозуміння із забудовником так і не було знайдено, бо пані Наталя Барбадин-Дунець, яка є директором “АрхіБуду” стверджує, що має всі документи, проте показувати не збирається. Підсумком круглого столу стало створення ініціативної групи для збереження парку “Знесіння” від незаконної забудови.

Самого ж забудовника нічого не бентежить, з листопада 2016 він активно проводить будівельні роботи на ділянці, а нещодавно 28 січня, за повідомленням місцевих мешканців, вночі (близько 22:30) з суботи на неділю на територію забудови завезли 10 міксерів бетону. Працюють по-злодійськи під покровом ночі, що вже насторожує, бо навряд чи така конспірація була б необхідна для того, хто має всі права на будівництво.

ГО “Ідея Нації” виступає за збереження історичного ареалу Львова та не допустить знищення гори Лева, яка є символом нашого міста. Тому всіма законними методами будемо протидіяти забудові та спільно з громадськими організаціями вимагатимемо аби суд зупинив забудову парку “Знесіння”.

Найбільше насторожує те, що незаконні забудови виростають у Львові, як гриби після дощу. Нинішніх забудовників не лякають ані природно-заповідні фонди, ані історична спадщина, ані громадська думка, тому від того чи дозволять львів’яни сьогодні звести тут одну забудову залежить те, в якому Львові нам жити завтра, в якому парку гуляти з дітьми і чим, зрештою, дихати.

про нас, контакти, новини, публікації,