Побудовано у Львовi

Громада Львова продовжує відстоювати історичну пам'ять

02.02.2017 15:00
Громада Львова продовжує відстоювати історичну пам'ять

Громада Львова продовжує відстоювати історичну пам'ять

 

Незаконна забудова на проспекті Чорновола 45Б триває. Попри відсутність належної документації робота на майданчику кипить. Робітники вже вирили котлован та вивезли величезну кількість землі, в якій могли бути кістки жертв, які були захороненні на території колишнього гетто.

В сусідніх будівлях, через незаконні будівельні роботи, утворюються тріщини. Зокрема тріщини поповзли стінами стоматологічних клінік, господарських приміщень та реабілітаційного центру “Еліта”, в якому постійно перебуває до 50 хворих дітей. Також тут більш ніж вдвічі перевищено рівень дозволеного шуму, що заважає як лікарям, так і самим пацієнтам.

ГО “Ідея Нації” спільно з членами спілки політичних в’язнів і репресованих та з працівниками медичних та юридичних закладів, які працюють в навколишніх приміщеннях, ведуть постійну цілодобову варту біля будівельного майданчику та не пропускають вантажівки з будівельними матеріалами, аби не допустити зведення незаконної забудови.

27 січня Шевченківський районний суд Львова заборонив ТзОВ “Горизонт-Захід 1” проводити будь-які підготовчі чи будівельні роботи на ділянці Чорновола 45Б. Львів’яни сподіваються, що забудовник дослухається до букви закону та припинить зведення багатоповерхового будинку на кістках.

Нагадаємо, територія проспекту Чорновола від залізничної колії до вулиці Хімічної - місце смерті понад 132 тис. євреїв та 10 тис. українців в роки II світової війни та в період національно-визвольних змагань. Крім того дана територія (проспект Чорновола 45Б) належить до Історичного ареалу міста, отже занесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Саме тут, на кістках тисяч замордованих людей, замовник ТзОВ “Горизонт-Захід” зібрався будувати високоповерхівку.

Як зазначив Голова Проводу ГО «Ідея Нації» Остап Стахів: «Ми будемо відстоювати пам'ять про знищених українців від рук тоталітарного сталінського режиму, навіть якщо цього не бажає робити ліберальна українська влада. Також за рішенням суду, про заборону проведення будівництва, забудовник зобов'язаний зупинити всі види робіт на цій території, але створюється враження, що для забудовника українські закони не в авторитеті. Тож сьогодні, як і в роки бездержавя, українці захищають свої права власними силами».

про нас, контакти, новини, публікації,