Побудовано у Львовi

Влада не хоче захищати парк“Знесіння”

10.02.2017 15:09
      Влада не хоче захищати парк“Знесіння”

7 лютого у парк “Знесіння” на вул. Довбуша 15, де зараз незаконно будують готельно-рекреаційний комплекс, приїжджали інспектори Державної екологічної служби, які повинні були з’ясувати правомірність вирубки дерев на території забудови. Проте інспекторів так і не впустили за огорожу. Спочатку їх годували обіцянками про те, що незабаром приїде хтось з дирекції, проте десь через годину марних очікувань, вже інший чоловік через дірку в паркані пояснив, що не може нікого пропустити без дозволу “згори”, тому запропонував всім, хто хоче потрапити всередину будівництва, поїхати до забудовника та виробити перепустку.

Аби розібратись в ситуації Зоряна Іванків, голова ГО “Магдебурське право”, викликала поліцію. Проте на вимогу поліцейських пред'явити які-небудь документи на право будівництва охоронець сказав, що нічого такого не має. Більше того сам паспорт об’єкту, який довший час висів на паркані, тепер хтось вирізав, тому й далі ніхто не зможе зрозуміти хто і що там будує. З іншого боку паркану забудовника лежать повалені дерева та викорчувані пеньки. Змінено й сам ландшафт території, в межах забудови насипана величезна купа землі, а за парканом нагорнутий свіжий ґрунт. Екоінспектори спочатку відмовлялись вписувати повалені стовбури й пеньки і лише під тиском громади взялись до виконання своєї роботи. Пані Зоряна написала заяву поліції про злочин на неправомірне будівництво.
Більше всього дивує ставлення працівників парку до того, що відбувається в них під носом. В.о. директора парку “Знесіння” Роман Назаровець відсутній на роботі, бо він за сумісництвом ще й директор музею архітектури і побуту в Шевченківському гаю, проте, коли ми намагалися знайти його там, теж нічого не вийшло. Зі слів секретарки він поїхав на важливу зустріч. Проте й самі працівники парку “Знесіння” не спішать захищати парк, більше того, коли пані Зоряна разом з головою ГО “Ідея Нації” Остапом Стахівим зайшли до керівництва парку, працівники накинулись на них та почали відверто грубіянити із закидами мовляв “що ви тут робите, це не ваша справа”.

Зоряна Іванців разом з Остапом Стахівим також намагались розшукати фірму “АрхіБуд”, проте за офіційною адресою, вул. Зелена 105, розташований гуртожиток, комендант якого запевнив, що тут ніякої фірми нема і жодна частина приміщення не здається в оренду понад 10 років. Очевидно, що “АрхіБуду” тут ніколи не було і не може бути.

Справа довкола Знесіння стає дедалі заплутанішою. Складається враження, що ті, яких призначено захищати парк та інтереси громади Львова, навмисне або бездіють, або ще й шкодять. Тому тепер розуміємо, що врятувати парк та захистити своє право на чисте повітря зможуть лише самі львів’яни, без надії на владу чи правоохоронців.

 

про нас, контакти, новини, публікації,