Побудовано у Львовi

ПОЛТВА: РІЧКА, ЩО ТЕЧЕ ПІД ВУЛИЦЯМИ ЛЬВОВА

13.07.2017 12:53
ПОЛТВА: РІЧКА, ЩО ТЕЧЕ ПІД ВУЛИЦЯМИ ЛЬВОВА

Як це не дивно звучало б, але історичний центр Львова стоїть над річкою. Назва цієї єдиної колись водної артерії міста – Полтва, і зараз її русло сховано глибоко під вулицями західної столиці.

Цікаво, що наприкінці XVIII століття, якщо вірити Вікіпедії, в районі сучасних вулиць Коперника, Дорошенка та проспекту Свободи (де розташований Оперний театр) були непрохідні болота, трясовини і ставки. Саме цими місцями і протікала річка Полтва, час від часу розливаючись та завдаючи шкоди тогочасним жителям міста. Останній великий паводок, за свідченнями людей, трапився 1872 року.

Наприкінці ХІХ століття міська влада Львова вирішила поховати річку, щоб уникнути подальшого заболочення та поширення хвороб. Полтву почали замуровувати і перетворили у міський каналізаційний колектор. Теперішні туристи, які гуляють “стометрівкою”, фотографуються біля Опери, можуть і не здогадуватись, що під їхніми ногами тече річка. На площі Міцкевича русло Полтви колись утворювало цілий острів.

Впродовж 1870-1939 років довжина каналізації суттєво зросла, з 15 км до 150 км. У 1890 році річку перекрили дубовими балками в районі площ Різні та Зернової. На початку ХХ ст. річку перекрили до залізничного мосту, а в 1920-х — до сучасної вулиці Липинського.

про нас, контакти, новини, публікації,