Побудовано у Львовi

Ренесанс системи чи боротьба за чесне правосуддя!?

13.12.2018 11:06
Ренесанс системи чи боротьба за чесне правосуддя!?

Судова система для українців завжди асоціювалась із незаконними рішеннями, підігруванням для представників влади і винесення протизаконних ухвал на користь мажорів. Так тривало до 2014 року, але після Революції Гідності українці розпочали більш активно відстоювати свої права, зокрема і у залах судових засідань.

На якийсь період після Майдану 2014 року громадськості здалося, що судова система розпочала виправлятися і законні рішення змінювали одне одного. Проте через певний час, система, яка гнобила громадян України знову розпочала суддівський геноцид проти найбільш незахищених верств населення. Тому суддів, які приймали законні рішення розпочали виживати зі «стада», а тим, хто розпочав проводити судилища над громадянами – розпочали давати привілеї.

Громадська організація «ІДЕЯ НАЦІЇ» вперше ступила в боротьбу з суддівським беззаконням літом 2014 року відстоюючи право Романа Куриласа на справедливий суд та добилась спочатку його звільнення із СІЗО, а пізніше і виправдального вироку у 2015 році.

Після досягнення успіху у резонансній справі Романа Куриласа, в якій суд та прокуратура проводили судилище над громадянином, до ГО «ІДЕЯ НАЦІЇ» почали масово звертатися потерпілі про допомогу. Зокрема зверталися як звичайні громадяни так і представники підприємств, які зазнавали рейдерства через судові інстанції. Тож боротьба за справедливість у судовій гілці влади нами проводилась практичного кожного дня, а подеколи і по три судових засідання були призначені в різних судах на одну і ту ж годину, щоб ГО «ІДЕЯ НАЦІЇ» не була присутня хоча б на одному із них. Так ми усвідомили, що вплив громади на справедливий суд є великим і тільки спільними зусиллями об’єднавшись, українці домагаються від владних інституцій справедивох рішень.

З часом ГО «ІДЕЯ НАЦІЇ» спільно з активними громадськими організаціями, чесними адвокатами та небайдужими мешканцями Львова розпочала боротьбу за архітектуру княжого міста, збереження зелених скверів та парків та захист містян від незаконних забудов. Показовим у даному випадку були справи щодо парку «Знесіння» та захист національної пам’яті на пр. Чорновола, 45 Б, де боротьба велася як судових інстанціях, так і на барикадах у наметових містечках, щоб не дати можливості забудовнику продовжувати незаконні дії.

Проводячи всі акції під судами Львівської області та Львова в межах чинного законодавства, ми завжди ставили за мету тільки одне завдання: привернення уваги суспільства до резонансних справ, щоб їх бува судова інстанція не вирішували «під сукном». Проте як виявилось, законні акції протесту громади були дуже не до вподоби представникам «старої закалки», які чекали нагоди для висловлення свого незадоволення тим, що українці не бажають мовчати коли чиниться беззаконня.

Так нещодавно на відкритій прес-конференції для журналістів у Львові, голова Західного апеляційного господарського суду Борис Плотніцький(вчетверте призначений на посаду голови суду, хоча закон передбачає двічі обрання поспіль) зневажливо висловився про мирні акції громадян, особливо про спільноту «За збереження парку «Знесіння», звівши наклеп на громадських активістів про те, що ми збирались підпалити суд під час слухання справи щодо незаконного будівництва ТзОВ «Архібуд» у парку «Знесіння» по вул. Олекси Довбуша, 15. Зокрема мене особисто, як на організатора та відповідального за акцію було згадано у контексті безвідповідальності за життя людей.

Варто зауважити, що голова суду згадував події півторарічної давнини, чим спочатку здивував, а пізніше, коли сталим відомі інші обставини наступного судового засідання щодо збереження парку «Знесіння» - то відверто і скопроментував себе Борис Плотніцький. Оскільки зв’язувалось, що при реорганізації Львівського апеляційного господарського суду у Західний апеляційний господарський суд колегія суддів, яка слухала справу щодо незаконної забудови у парку «Знесіння» не пройшла переатестації і в судд відбувся новий розподіл і «сліпий жереб» обрав в колегію теперішнього голову суду Бориса Плотніцького, який раніше вже ухвалював незаконне рішення на користь ТзОВ «Архібуд», проте те рішення було скасоване касаційною інстанцією.

Відповідно, «наїзд» голови Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького на громадських активістів є показовим, якщо згадати народне українське прислів’я – «на злодії шапка горить!» Тому нам усім, хто бореться за збереження архітектурного Львова, за його «зелені легені» і проти незаконних забудов даний чіткий сигнал до об’єднання проти можливого суддівського свавілля. Оскільки, як показує практика, за озвученням безпідставних звинувачень зі сторони чиновників слідують безпідставні винесення суддівські рішення.

Зрозуміло, що боротьба за справедливість у судовій гілці влади для чесних адвокатів, незалежних журналістів та справедливих громадських активістів буде набирати жорсткого протистояння, оскільки ми у своїй свідомості пройшли пункт не повернення у часи беззаконня та безкарності судової системи. Ті, хто протистоїть несправедливості у судах та намагається добитися справедливих рішень ми закликаємо до об’єднання та створення координаційного центру для оперативного реагування на незаконні рішення суддів.

ГО «ІДЕЯ НАЦІЇ» відкрито заявляє, що не буде мовчати на порушення закону зі сторони чиновників, а при виявленні порушення буде жорстоко реагувати на беззаконня та через громадські акції буде діяти на відновлення справедливості та закону України!

Ми продовжимо боротися за чесне українське правосуддя! Приєднуйтесь до нас!

З повагою, Голова ГО «Ідея Нації» Остап Стахів

про нас, контакти, новини, публікації,