Побудовано у Львовi

Чому будівництво садочка призвело до непорозумінь між забудовником, мешканцями та Львівською міськрадою

14.05.2019 10:17
Чому будівництво садочка призвело до непорозумінь між забудовником, мешканцями та Львівською міськрадою

У будівельної компанії «Новий Львів» виникло непорозуміння із мешканцями будинку на вул. Тернопільській, 21. Минулого року люди почали протестувати проти будівництва дитячого садка поблизу їхнього дому. БК «Новий Львів» не проти того, щоб у людей була своя прибудинкова територія, проте вони повинні виконати угоду, підписану Львівською міською радою ще у 2011-му році. ЛМР зі свого боку не визнає того факту, що сама ж змусила «Новий Львів» будувати дитячий садок.

Журналісти «Побудовано у Львові» вирішили провести розслідування та всебічно висвітлити ситуацію.

У 2011-му році Львівська міська рада видала будівельній компанії «Новий Львів» ухвалу про будівництво закладу дошкільної освіти у м. Львів на вул. Тернопільська, 21. Компанія пропонувала мерії виділити для садка приміщення на першому поверсі житлового будинку, щоб не обмежувати мешканців у користуванні землею поблизу дому. Проте ЛМР не підтримала таку ініціативу.

З часом компанія отримала всі дозволи на будівництво, які були погоджені керівництвом відповідальних структур Львівської міськради.

Проте у 2018-му році після початку будівництва мешканці почали блокувати в’їзд на територію будмайданчика, мотивуючи це тим, що вони не знали, що при купівлі житла факт будівництва дитячого садку був їм невідомий.

На превеликий жаль, мерія Львова вирішила зайняти позицію посередників між людьми та забудовниками, не визнаючи того факту, що сама ж змусила компанію будувати дитячий садочок.

«Ми будували цілком законно, нам видали містобудівні умови та обмеження на будівництво дитячого садочка. Порушень нема. Це вирішили на Виконкомі ЛМР разом із містобудівною радою при Львівській міській раді. Згідно із результатами експертизи, наш проект забудови ділянки відповідає вимогам чинного будівельного законодавства, тому ми почали будувати, але це призвело до такої неприємної історії», - розповів представник БК «Новий Львів» Олег Івченко.

Працівники будівельної компанії намагалися донести свою позицію, проте вона не була почута.

«Недавно ми вирішили відкликати дозвіл на початок будівництва та призупинити його. Тому зараз ця ситуація в підвішеному стані. Ми не знаємо, що робити. Звинувачувати нас в будівництві дитячого садка – трохи абсурдно. Адже ми будуємо його за власні кошти. Яка його доля буде далі – нам не відомо. Буде він комунальним чи приватним – не знаємо. Проте громадська думка для нас важливіша, тому на даний час ми відмовилися від будівництва», - запевнив Олег Івченко.

Інтернет-видання «Побудовано у Львові» рекомендує забудовнику, Львівській міській раді та ініціативній групі мешканців провести трьохсторонню зустріч та провести переговори, оскільки ми вважаємо, що всі питання та непорозуміння потрібно вирішувати шляхом медіації.

про нас, контакти, новини, публікації,