Побудовано у Львовi

«Ідея Нації» для людей: форпост надії

23.05.2019 16:43
«Ідея Нації» для людей: форпост надії

До голови ГО «Ідеї Нації» Остапа Стахіва звернулися бабуся та мама 2-річної дівчинки, у якої хворі суглоби. На регулярне лікування в палаті та масажі, які необхідні хворій, у жінок не вистачає коштів, та й живуть вони в маленькій кімнатці в гуртожитку.

«У нас насправді багато проблем, але просимо допомогти хоча б внучці», - зі сльозами на очах розпочинала життєву історію Надія Петрівна.

Вона розказала, що до «Ідеї Нації» її дочці запропонував звернутися волонтер, який час від часу допомагає сім’ї.

«У нас хотіли колись навіть дитину маленьку відібрати, тому що вона народилась трохи хворенька. Вона була в лікарні, потім знову в нас. Нам казали «у вас немає місця, немає достатньо грошей». Та й дійсно, скільки в мене тої пенсії? Я недавно мала операцію на око, витратила багато грошей. А моя дочка що? У неї двоє дітей – дівчатка віком 2 і 14 років. Старша ходить навчатися в інтернат. Теж колись хворіла. Зранку йде, а ввечері приходить. Тобто ночує з нами. Ми 4 живемо в маленькій кімнатці в гуртожитку. Молодшій зробили два щеплення і вона захворіла, не могла ходити. Дівчинка лежала на Орлика в лікарні, їй лікували суглоби. Тільки от недавно почала хоч якось ходити знову. Вона толком не говорить, спілкується звуками і жестами. Тепер їй знову потрібно робити щеплення, але лікарі не дозволяють і кажуть, що потрібно робити масажі», - розповіла пані Надія.

Чоловік її доньки, Наталії Білецької, помер ще раніше. Тому жінки, по суті, навіть не мають як такої опори в житті. У сина Надії Петрівни також двоє дітей, допомогти він не може нічим.

«Скорше навпаки – йому теж іноді потрібна допомога».

Дівчинці потрібне стаціонарне лікування та постійні масажі. Проте таке «задоволення» не з дешевих.

Голова громадсько-політичного руху «Ідея Нації» Остап Стахів радо погодився допомогти жінкам з вирішенням їхньої проблеми.

«Ми написали відповідне звернення на імя начальника області, міського голови та керівника Департаменту охорони здоровя. Ми знаємо точно, що на наші листи відреагують, тому що ми згідно чинного законодавства знаємо, на що саме повинні йти кошти платників податків, тобто наші з вами. Окрім листів, ми зробимо ряд відповідних дзвінків, звернень і не залишимо цю справу до того часу, поки людям не буде надана відповідна допомога для відновлення здоровя дівчинки», - запевнив Остап Стахів.

З його слів, усі члени організації розуміють, яке соціальне забезпечення повинна надати громадянам держава. «Ідея Нації» має вплив на органи влади та знає, на які чинники потрібно «натиснути», куди та кому написати, щоб чиновники прийняли відповідні рішення. Таким чином організація може допомогти людям, аби вони покращили свій стан здоров’я.

Наразі «Ідея Нації» очікує на відповідь та має нає надію, що ця справа також буде позитивно вирішена, як і попередні справи.

про нас, контакти, новини, публікації,