Побудовано у Львовi

Рейдерське захоплення готелю «Замок Лева» або утиски приватного бізнесу у Львові

21.10.2017 15:03
Рейдерське захоплення готелю «Замок Лева» або утиски приватного бізнесу у Львові

Український бізнес перебуває у непростих умовах, але незважаючи на це є основним джерелом наповнення державного бюджету. До прикладу, за даними Головного управління ДФС у Львівській області, станом на жовтень 2017 року, в регіоні на 52% збільшились надходження єдиного податку з фізичних осіб у порівнянні з минулим роком. А приріст податків становить 813,1 млн. грн. Серед основних задекларованих доходів підприємців: оплата послуг в іноземній валюті, надання в оренду приміщень, готельні, маркетингові та інші послуги. Проте, така ситуація не заважає можновладцям зазіхати на майно підприємців, котрі чесно ведуть свій бізнес: сплачують податки, створюють нові робочі місця, і навіть, утримують в належному стані будівлі, котрі орендують.
Так, здавалось би в культурному місті Львові, де впродовж більше ніж 25 років, веде свій готельний бізнес ТзОВ «Замок Лева», постала проблема рейдерського захоплення. Внаслідок цього, компанія може втратити приміщення, а львів’яни – пам’ятку архітектури місцевого значення.

«Ми взяли фактично руїну, яка стала першим приватним готелем у Львові»

Готельно-ресторанний комплекс «Замок Лева» було відкрито у 1991 році компанією ТзОВ «У-кан міжнародний сервіс», а пізніше перейменовано на ТзОВ «Замок Лева». Має 14 комфортних номерів, кав’ярню, паркінг та зручне розташування поблизу центру міста.
За словами директора ТзОВ «Замок Лева» Володимира Ткачука, майже два роки їхньому готелю доводиться відстоювати своє право в суді через загрозу виселення з приміщень на вулиці Глінки 7 та 9.
«Колись нам передали це приміщення в оренду з умовою доведення об’єкту під надання готельних послуг та підтримки у належному стані. І нам успішно це вдалося. Ми взяли фактично руїну, яка стала першим приватним готелем у Львові, центром культурного та політичного життя в 90-х роках. Також неодноразово приймали візити делегацій східноєвропейських країн, президентів, представників посольств, видатних діячів світу та України, і навіть, візит Папи Римського. Зараз, за даними букінгу, готель має оцінку 8,8, що підтверджує високу якість надання готельних послуг», – розповідає Володимир Ткачук.

«За місяць до закінчення договору, готель не отримав жодного повідомлення про припинення договірних відносин»

Але, навіть будучи самоокупним об’єктом, готель «Замок Лева» зазнає утисків та свавілля від чиновників і судової системи області. У 2015 році 31 грудня у ТзОВ «Замок Лева» закінчився термін дії оренди приміщення відповідно до договору, укладеного у 2002 році з орендодавцем Управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради. За місяць до закінчення договору, готель не отримав жодного повідомлення про припинення договірних відносин, відтак зрозумів, що договір пролонгований на той самий строк згідно попередніх умов.
«Як і в кожному готельному бізнесі, ми ведемо попередній та перспективний план на наступний рік. Оскільки сфера готельних послуг побудована на персоналі, то нам потрібно завчасно знати чи зможемо його утримувати. Це не враховуючи вартості оренди приміщення, комунальних платежів тощо. – каже Володимир Ткачук. – Згідно умов договору оренди від 2002 року, орендодавець мав попередити нас про закінчення договору оренди та припинення його як такого, за місяць до закінчення строку. Проте лист-повідомлення від орендодавця було відправлено лише 27 січня 2016 року. Про яке перспективне планування чи бізнес-план можна говорити, коли тебе ставлять у такі непередбачувані умови!».

«Побачивши, що судова влада Львівщини діє виключно на користь влади, ми звернулись до Верховного Суду України»

Згодом будні готелю «Замок Лева» переросли в судові процеси, які тривають досі. Так, у лютому 2016 року, Управління майном спільної власності Львівської обласної ради звернулось до Господарського суду Львівської області з позовною заявою на ТзОВ «Замок лева» щодо виселення з орендованих приміщень.
У березні 2016 р. ТзОВ «Замок лева» подало зустрічну позовну заяву до Управління майном спільної власності Львівської обласної ради про визнання продовженим на той самий строк Договору оренди нерухомого майна за №1/2002 від 01.11.2002 р.
Рішенням господарського суду Львівської області у справі №914/433/16 від 19.05.2016 року, що залишене без змін постановами Львівського апеляційного господарського суду від 15.08.2016 р.та Вищого господарського суду України від 19.10.2016 р., первісний позов задоволено та виселено ТзОВ «Замок лева» із займаних приміщень, зобов’язано повернути їх балансоутримувачу – КП ЛОР «Нерухомість та майно». У задоволенні зустрічного позову про визнання договору оренди нерухомого майна продовженим було відмовлено.
«Побачивши, що судова влада Львівщини діє виключно на користь влади, ми звернулись до Верховного Суду України, який 17 травня 2017 року скасував усі попередні рішення та направив справу для нового розгляду до господарського суду області. Обґрунтувавши у постанові, що суди всіх інстанцій зосередились виключно на питанні припинення дії договору, не врахувавши нашого права на першочергову оренду. Адже впродовж усього часу, ми утримували орендовані будинки в належному стані, здійснювали вчасно оплату за приміщення та навіть вкладали кошти у його покращення», – зауважує Володимир Ткачук.
Також він зауважив, що Верховний Суд України навів з цього приводу практику Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права в Україні. Зокрема, в одному із рішень Європейського суду від 24 липня 2003 року у справі «Стретч проти Сполученого Королівства», мають місце аналогічні обставини щодо випадку закінчення договору оренди ТзОВ «Замок Лева». Проте ця практика не послужила аргументом для прийняття правового рішення суддями Львівщини.

«Виконавча служба може нас виселити до 10-ти календарних днів»

Здавалось би, що справа рухається на користь «Замку Лева», проте знову цього не сталось. 4 серпня 2017 року Господарський суд Львівської області постановив виселити Товариство з обмеженою відповідальністю «Замок Лева» із займаних приміщень та повернути їх балансоутримувачу – комунальному підприємству Львівської обласної ради «Нерухомість та майно».
«Ми подали до суду апеляційну скаргу, але знову зазнали поразки. – з сумом розповідає Володимир Ткачук. – На засіданні Львівського апеляційного господарського суду, 4 жовтня цього року, нам було відмовлено у задоволенні позову. Тому, як тільки буде текст судового рішення, виконавча служба може нас виселити до 10-ти календарних днів. За таких обставин, процесуально плануємо подавати касаційну скаргу до Вищого господарського суду України. Правда не знаємо як пояснити персоналу, що вони втратили робочі місця».
Як бачимо влада, яку ми з Вами обираємо, не переймається куди підуть колишні працівники «Замку Лева», як розвиватиметься український бізнес, який наповнює державний бюджет, після виселення закладу з орендованих приміщень. Чиновники планують свій день погодинно, проте не надали такої можливості для планування готельно-ресторанному комплексу «Замок Лева», вчасно не попередивши про припинення договірних відносин.

Позиція громадськості
Голова Проводу громадської організації «Ідея Нації» Остап Стахів:
На прохання українських підприємців, громадська організація «Ідея Нації» захищатиме пам’ятку архітектури, яку хочуть захопити рейдери, використовуючи українські суди та Львівську обласну раду. А саме комісію комунального майна та управління комунального майна Львівської області. Ми будемо захищати українських підприємців, їхніх працівників, які з 1991 року чесною працею на Глінки, 9 в готелі «Замок Лева» – творять український бізнес, середовище, дають робочі місця, здійснюють оплату податків, комунальних послуг і вчасно сплачують оренду. Прикро, що коли створений такий багаторічний бізнес, з’являються негідники, які хочуть його викрасти для себе. Я закликаю відгукнутися всіх львів’ян, архітекторів, звичайних містян, аби спільно з українськими підприємцями захисти пам’ятку архітектури – готельно-ресторанний комплекс «Замок Лева». Це місце має бути передано нащадкам у такому вигляді, яким воно є зараз. Адже нам відомі факти, що рейдери, які хочуть захопити готельний-комплекс «Замок Лева», планують знести цю пам’ятку архітектури та побудувати на її місці багатоповерхівку. Якщо ми – львів’яни, не зможемо себе захистити, то й очікувати цього від влади та українських судів, які виступають рейдерами в даній справі – не варто.
Готель «Замок Лева» складається із двох невеликих історичних будівель, 1903 та 1920-х років, розташованих неподалік двох парків — «Стрийського» та «Культури». Старішу будівлю спроектовано у 1898 році архітектором Артуром Шлейном, а саме будівництво завершено у 1903 році. Тому громадська організація «Ідея Нації» закликає усіх стати на захист українського бізнесу та не допустити знищення чергової пам’ятки у місті Львові.

Команда Інтернет-видання "Побудовано у Львові"

 Далі буде...

Рекомендовані статті

про нас, контакти, новини, публікації,