Побудовано у Львовi

Завод смерті

15.05.2018 8:50
Завод смерті

Всі ми пам’ятаємо ситуацію зі сміттям на вулицях Львова, яке робило нестерпним життя не тільки тих людей, які живуть поряд з смітниками, а й звичайних перехожих, яким доводилось затамовувати подих, щоб просто пройти повз. Так, напевно, вперше львів’яни почали усвідомлювати наскільки сильно ми всі з вами забруднюємо Землю і, що знайти черговий полігон – це не рішення, а чергове дистанціонування себе від проблем.

Відповідно, більшість з нас, які, хоча б просто цікавилися тим, як живуть люди в Європі і як вони дають собі раду зі сміттям, розуміли, що і нам нарешті потрібно будувати заводи по сміттєпереробці або сміттєспалюванні, а не просто завалювати наші землі непотребом, який отруює землю, води і повітря.

І от, відзнявши гарні яскраві ролики, міська влада починає доносити львів’янам про свої наміри збудувати супер екологічний та економічно доцільний завод європейського зразка. Браво! Нарешті! Щиро тішимося, правда, поки не вникнемо в деталі всього що відбувається….

Починається все з закону, а точніше з незаконності самих намірів, оскільки, ділянку, яку виділили депутати для розміщення  сміттєпереробного заводу, незаконно відібрали з власності Львівводоканалу, порушивши Державні Будівельні Норми, щодо площі очисних споруд, яку не те, що заборонено зменшувати, а яка ще й потребує розширення.

Обурливим також є те, що  розробка проекту почалася без відповідних на це державних будівельних норм, бо до 23.04.2018 року, в Україні діяв лише ДБН В2.4-2-2005 «Полігони твердих побутових відходів», який чітко вказував, що подібного роду речі повинні розміщуватися на відстані не менше 1км від межі міста і, за умови щільних зелених насаджень (санітарна зона), за 500 м від житлової забудови за межами міста. Але, на замовлення львівської влади, в квітні цього року ми отримуємо новий ДБН  Б2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», в якому, добавили цікавий абзац, згідно якого, тепер допускається розміщення в промислових районах міста підприємств з перероблення  твердих побутових відходів і, крім площі території, не вказано жодних вимог, до того як повинні виглядати такого роду підприємства. Ганебний документ, який розв’язав руки проектувальникам, але нічим не захистив нас з вами, які будемо потерпати від функціонування настільки небезпечного підприємства. Всі ми знаємо, що в Україні порушують навіть нормативи, які чітко прописані, а що вже говорити про речі, до яких нема жодних вимог. Як і здогадуєтеся, в реальності все буде виконано як найдешевше і як найстрашніше для нашого здоров’я. Кожен львів’янин знає, що таке проїхатися повз Кривчиці і мало хто задумується: «А як же ж там живуть люди?» А відповідь, насправді, дуже сумна…Якби ж то лише сморід, якби він був не шкідливий…Але ж ні, ніхто з цих мешканців не може похвалитися не те що добрим, а просто нормальним здоров’ям. Кожен, мовчки, несе по життю свої хвороби і болячки, бо скільки мешканці не зверталися, скільки не просили, місто ніколи не знаходило на це гроші. Стадіони будуємо, а забезпечити нормальні умови життєдіяльності, якось ніколи нема грошей. Бились в груди, казали що до 2015 року очисні модернізують, і все якось не складається. То невже, ви, львів’яни, ще досі вірите в екологічність заводу, в якому складову частину процесу відіграватиме людський фактор, де люди вручну сортуватимуть відходи, де ніхто десятиліттями нічого не буде замінювати, як це відбувається з очисними і де немає поваги до найбільшої цінності, яка нам дана - до нашого здоров’я.

про нас, контакти, новини, публікації,