Побудовано у Львовi

«Архітектурні рейди» 2018 б'ють по званню «Культурної столиці»

27.06.2018 12:11
«Архітектурні рейди» 2018 б'ють по званню «Культурної столиці»

            Українці з інших областей, туристи-іноземці, а найбільше самі жителі міста, страшенно захоплюються  архітектурною красою Львова. За свідченнями Вікіпедії: «У місті знаходиться найбільша кількість пам'яток архітектури в Україні. У 2009 році Львову надано звання Культурної столиці…».  Хотілося б, щоб так було завжди, проте…
          
            Ніхто не заперечує, що  у міста Лева є чимало  культурних багатств , але, як багато з львів’ян чи туристів знають, скільки б ще могло бути, якби не злочинні дії влади? І мова йде вже про часи Незалежності.
          
            Під приводом реставрації історичних об’єктів, їх, відгороджуючи парканами та сітками, руйнують  і  будують  на тих місцях таке, що геть різниться, як від стилю, так  від призначення попередньої пам’ятки. Як приклад - скандальна історія із банком, побудованим  позаду пам’ятника А. Міцкевичу.
            
Лише за останніх пів року  планували (і продовжують планувати):

1. Знищення парку «Знесіння» (Личаківський р-н)
2. Знищення 100-річних ґрунтових тенісних кортів на вул. Мельника, 18
3. Побудову сміттєпереробного заводу  на вул. Пластовій (за 5-6 км від центру міста!)
4. Побудову апартаментів на кістках 100 тис. людей закопаних на території  ГЕТТО на пр. Чорновола, 45б
          …та багато інших незаконних будівництв.
          
          Це добре, що в Парку Культури є атракціони для дітей, а у Стрийському можна подивитись на лебедів. Але про інші зелені місця також потрібно дбати, докладати зусиль, щоб їх зберегти. Тим паче, озеленення у Львові стає все менше, що призводить до підвищення вологості повітря. Більше того, невже відпочивати та гуляти тепер будемо лише вулицями між високоповерхівками?

Парк "Знесіння"
         
          «Реставрація» Палацу Спорту «Україна», що на вул. Мельника, 18, передбачає принагідне знищення тенісних кортів 100-річної давності, єдиних сертифікованих в Західній Україні та знищення 450 туй. Діти, що через примхи забудовника не зможуть займатися грою в теніс, їх батьки та трудовий колектив вже провели пікет біля ЛМР.

Протест біля ЛМР

            Сміттєпереробний завод – це, безперечно, те, що потрібно Львову, але не так близько від центру та від сусідніх населених районів, мешканці яких ітак вже досить довгий час страждають від хвороб через забруднене повітря (р-н Кривчиць) і через небажання влади модернізувати та відремонтувати очисні труби. Закрадаються сумніви, щодо якості та «чистоти» функціонування майбутнього заводу.
          
            Американські аерографічні знімки 1944 року, чітко показують  межі поховань тисяч замордованих людей, що простягаються й до території пр. Чорновола 45Б. Крім того, ця територія належить до Історичного ареалу міста, отже занесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Проте, саме тут, на кістках, замовник ТзОВ “Горизонт-Захід” без чинних дозвільних документів зібрався будувати високоповерхівку. На щастя, ініціативній групі, єврейській громаді м. Львова та активним громадянам спільно з Головою Проводу Громадсько-політичного руху «Ідея Нації»  Остап Стахів вдалося зупинити цей скандальний проект.

Роботи на пр. Чорновола, 45Б

         Одне з цих найбільш небезпечних та шкідливих будівництв на сьогодні вдалося зупинити, але скільком таким  проектам львів’яни ще повинні будуть протистояти в майбутньому?
        
          Більше того, величезна кількість, незначних на перший погляд, новобудов проектується  на львівських вулицях з давньою історичною архітектурою що призводить до руйнації сусідніх будинків,  псування загальної атмосфери міста та вигляду самої вулиці. Під загрозою зараз знаходяться: вул.  Героїв Майдану, вул. Вороного, Олекси Довбуша, Відкрита, пр. Чорновола… та увесь історичний центр нашого архітектурного міста Лева.
Закликаємо не бути байдужими, адже, хтозна, яке місце оберуть наступним для нового незаконного будівництва?

Як ви можете допомогти:

  • Надавати в соціальні мереж для всіх львів’ян, або громадським організаціям чи журналістам інформацію про нищення пам’яток архітектури.
  • Поширювати та передавати інформацію (репости, коментарі, або ж усно).
  • Приходити на відкриті засідання, громадські слухання чи пікети для захисту історичних чи важливих об’єктів (про це повідомляємо на сайті «Побудовано  у Львові», а також  на сторінці в соціальній мережі).

Анна Вербицька

Рекомендовані статті

про нас, контакти, новини, публікації,