Побудовано у Львовi

Остап Стахів: "Ми відстоюємо ідею українського народу"

04.07.2018 16:04
Остап Стахів: "Ми відстоюємо ідею українського народу"

Голова громадсько-політичного проводу “Ідея нації” Остап Стахів цього тижня став гостем програми “Ідея міста з Назарієм Брезіцьким”. Розмовляли про місто для львів’ян, розвиток, діяльність влади та незаконні забудови.

Скільки років існує організація “Ідея нації”? Яка її мета?

Організація “Ідея нації” діє з жовтня 2010 року. Вона створена для побудови держави справедливого ладу і ми крок за кроком наближаємось до цього. Організація представлена в 14 областях України - це осередки, які реально допомагають людям, а не тільки проводять просвітницьку діяльність. “Ідея нації”  у своїй назві несе те, що ми відстоюємо ідеї українського народу. Завдання, яке ставимо перед собою - це допомогти ураїнцям розвинути таланти у своїй державі, не тікати за кордон, а також не дозволяти олігархам наживатися на державі.

Що громадсько-політична організація “Ідея нації” робить для розвитку нашого міста Львова?

Сьогодні, на превеликий жаль, громадська організація “Ідея нації” змушена більше захищати Львів, аніж розвивати його. Оскільки завдяки нашому депутатському корпусу, чинній владі Львів втрачає себе, втрачає архітектуру, зелені насадження, люди втрачають майно, а іноді право на власне життя, потрапляють незаконно в тюрму, СІЗО. Відповідно ми маємо захищати громадян, наше місто. Ми живемо у Львові та допомагаємо його жителям.

Також великий акцент робимо на просвітницьку діяльність. А саме показ патріотичних фільмів для школярів, читання лекцій для студентів університетів та коледжів.

Які проекти Ви реалізували за останній рік?

Думаю, що багато хто чув і знає про улюблене місце для відпочинку - парк “Знесіння”, який ми разом з жителями Львова захищали та продовжуємо захищати. Також спільно з іншими громадськими структурами та організаціями ми захистили ділянку на вулиці Чорновола, 45б, де було поховано 10 тисяч хлопців з ОУН і 132 тисячі євреїв. на превеликий жаль чинна влада віддала цю землю підприємцю під забудову, мали звести 16-ти поверховий будинок, але вдалось врятувати цю ділянку.

Варто ще згадати будинок на Лисенка, 34, а саме вілла Івана Лунгунського. Забудовник теж хотів знести віллу та побудувати багатоповерхівку. Дякуючи мешканцям і тому, що ми оперативно відреагували, дім було врятовано.

Які перешкоди для розвитку у нашому місті?

На мою думку, першою гострою проблемою є кількість робочих місць. Люди не мають де працювати і відповідно виїжджають закордон. Друге - це руйнування історичного Львова, його пам’яток та архітектури. Третє - таке велике місто як Львів немає паркінгу в центрі. Також не до кінця вирішено проблему зі сміттям. Сьогодні влада хоче будувати сміттєпереробний завод у місті - це абсурдно. Адже сміття сушитимуть назовні, під відкритим сонцем, вони засмердять увесь Львів, як жити львів’янам, а про туризм можна взагалі забути. Такі заводи в Європі не будують.

Рекомендовані статті

про нас, контакти, новини, публікації,