Побудовано у Львовi

Львів’ян запрошують на громадські слухання для захисту ґрунтових тенісних кортів в історичному ареалі

10.07.2018 13:43
Львів’ян запрошують на громадські слухання для захисту ґрунтових тенісних кортів в історичному ареалі

            Оскільки проблема можливого знищення тенісних кортів під приводом реконструкції Палацу спорту "Україна" (що на вул. Мельника, 18) набула значного розголосу серед львів'ян, - у ЛМР все ж зібрались з силами, чи то набрались сміливості, щоб нарешті розпочати щось робити.

           Нагадаємо, що ці 100-річні ґрунтові тенісні корти є єдиними сертифікованими в Західній Україні і завдяки їм у Львові можна проводити міжнародні змагання з тенісу. Заняття на них проводились у часи різних окупацій, але саме сьогодні, за незалежності, їх хочуть знищити.            Цікаво, що після розпаду СРСР, місто передало Палац спорту "Україна" у власність Об'єднання профспілок Львівщини. Але після цього етапу, в історії з'являється не одна біла пляма, і ось на сьогодні СК "Україна" (вартістю більше 10-ти млн. грн.) вже ТзОВ. Через білі плями важко довести незаконну приватизацію. Та що там, людям хоча б дізнатися, хто ж є власником комплексу зараз. Невже винаймати таємних детективів?
 
             Більше того, на сьогодні споруда абсолютно не використовується за своїм цільовим призначенням. Тоді логічно постає питання: Якщо до цього комплекс не служив спорту, невже служитиме йому після диво-реконструкції?

              Завдяки діяльності тренерського і батьківського колективів ДЮСШ"Спартаківець, громадським активістам, журналістам та Громадсько-політичному рухові «Ідея Нації  на чолі з Остапом Стахівим , а також тому, що подібні наміри збоку забудовника обурили ще й величезну кількість мешканців Львова, громадянам все ж вдалося "достукатись" до влади.             Як вже було повідомлено, третього липня  відбулася зустріч ініціативної групи за збереження тенісних кортів з керівництвом міськради. І, увага, зустріч не проста, а зустріч золо... з самим мером міста!

              Схоже, Андрій Іванович пригадав собі, як перед камерами називав Львів "молодіжною столицею України" і йому підказали, що для розвитку молоді необхідний спорт та можливість тренуватися у спеціально (і правильно!) зроблених місцях, інакше між його словами і реальністю виникне дисонанс.

              Отже, на щастя, депутатська комісія прийняла рішення поки що відкласти питання реконструкції. Але, мабуть, дякувати тут варто, як не дивно, забудовникові і архітектору. Адже вони так і не надали проекту реконструкції та супровідних документів. І на тому спасибі. Проте не варто втрачати пильність, навіть почувши святу фразу пана мера: "Я прислухаюся до думки громади".


              Наступним кроком назначено громадські слухання - 13 липня о 17:00 у великій сесійній залі. .... Далі буде!

На зустрічі зі сторони ЛМР були присутні:
 - начальник управління архітектури Юліан Чаплінський
- начальник юридичного відділу Гелена Пайонкевич
- начальник Департаменту містобудування та архітектури Сергій Коровайник
- керівник інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк.

 Від ініціативної групи за збереження тенісних ґрунтових кортів на Мельника, 18:
 - тренерський і батьківський колектив ДЮСШ"Спартаківець
- адвокат Алла Рабінович
- громадські активісти Ірина Юзик і Олеся Дацко
- журналіст Юрій Залізняк
- Голова Проводу Громадсько-політичного руху «Ідея Нації» Остап Стахів

Автор: Вербицька Анна

Рекомендовані статті

про нас, контакти, новини, публікації,