Побудовано у Львовi

Собача будка для працівників поліції
Новини
22.05.2017 23:40
 

Собача будка для працівників поліції

26 квітня ГО “Ідея Нації” провела пікет поліції під назвою “Збудуй генералу хату!”. Спільно з мешканцями вул. Карпинця-Засядька та багатьма постраждалими від бездіяльності правоохоронців, які прийшли під стіни поліцейських, активісти пікетували Головне управління національної поліції у Львівській області.

На Львівщині відкрили асфальтний завод за 10 млн євро
Новини
21.05.2017 23:01
 

На Львівщині відкрили асфальтний завод за 10 млн євро

17 травня у місті Миколаїв Львівської області відбулося відкриття асфальтного заводу азербайджанської компанії «Алов».

   Влада не хоче захищати парк“Знесіння”
Новини
10.02.2017 15:09
 

Влада не хоче захищати парк“Знесіння”

7 лютого у парк “Знесіння” на вул. Довбуша 15, де зараз незаконно будують готельно-рекреаційний комплекс, приїжджали інспектори Державної екологічної служби, які повинні були з’ясувати правомірність вирубки дерев на території забудови. Проте інспекторів так і не впустили за огорожу. Спочатку їх годували обіцянками про те, що незабаром приїде хтось з дирекції, проте десь через годину марних очікувань, вже інший чоловік через дірку в паркані пояснив, що не може нікого пропустити без дозволу “згори”, тому запропонував всім, хто хоче потрапити всередину будівництва, поїхати до забудовника та виробити перепустку.

Аби розібратись в ситуації Зоряна Іванків, голова ГО “Магдебурське право”, викликала поліцію. Проте на вимогу поліцейських пред'явити які-небудь документи на право будівництва охоронець сказав, що нічого такого не має. Більше того сам паспорт об’єкту, який довший час висів на паркані, тепер хтось вирізав, тому й далі ніхто не зможе зрозуміти хто і що там будує. З іншого боку паркану забудовника лежать повалені дерева та викорчувані пеньки. Змінено й сам ландшафт території, в межах забудови насипана величезна купа землі, а за парканом нагорнутий свіжий ґрунт. Екоінспектори спочатку відмовлялись вписувати повалені стовбури й пеньки і лише під тиском громади взялись до виконання своєї роботи. Пані Зоряна написала заяву поліції про злочин на неправомірне будівництво.
Більше всього дивує ставлення працівників парку до того, що відбувається в них під носом. В.о. директора парку “Знесіння” Роман Назаровець відсутній на роботі, бо він за сумісництвом ще й директор музею архітектури і побуту в Шевченківському гаю, проте, коли ми намагалися знайти його там, теж нічого не вийшло. Зі слів секретарки він поїхав на важливу зустріч. Проте й самі працівники парку “Знесіння” не спішать захищати парк, більше того, коли пані Зоряна разом з головою ГО “Ідея Нації” Остапом Стахівим зайшли до керівництва парку, працівники накинулись на них та почали відверто грубіянити із закидами мовляв “що ви тут робите, це не ваша справа”.

Зоряна Іванців разом з Остапом Стахівим також намагались розшукати фірму “АрхіБуд”, проте за офіційною адресою, вул. Зелена 105, розташований гуртожиток, комендант якого запевнив, що тут ніякої фірми нема і жодна частина приміщення не здається в оренду понад 10 років. Очевидно, що “АрхіБуду” тут ніколи не було і не може бути.

Справа довкола Знесіння стає дедалі заплутанішою. Складається враження, що ті, яких призначено захищати парк та інтереси громади Львова, навмисне або бездіють, або ще й шкодять. Тому тепер розуміємо, що врятувати парк та захистити своє право на чисте повітря зможуть лише самі львів’яни, без надії на владу чи правоохоронців.

 

       Чи може ЛОДА захистити парк “Знесіння” від незаконної забудови?
Новини
10.02.2017 15:01
 

Чи може ЛОДА захистити парк “Знесіння” від незаконної забудови?

9 лютого в стінах ЛОДА звітував департамент архітектури та містобудування щодо проведеної роботи за 2016 рік. Опісля формального прочитання звіту про виконану роботу із залу посипались запитання, більшість яких стосувалась охорони історичного середовища в межах міста Львова та найболючіші з них — питання незаконних забудов в межах історико-культурного ареалу міста Львова, зокрема пр. Чорновола 45Б та парку “Знесіння” вул. Довбуша 15.

Олеся Дацко, заступник голови громадської ради при Львівській ОДА, вимагала від представників департаменту пояснень щодо того, що вони зробили, аби Львів не виключили зі складу ЮНЕСКО, адже, як пояснила пані Олеся, на сьогодні пам’яткоохоронна галузь у Львові є повністю зруйнованою, дві сесії ЮНЕСКО винесли чіткі рекомендації щодо України проте, майже нічого з того переліку не виконано, що означає в найближчому майбутньому загрозу виключення України з ЮНЕСКО.

В. о. Директора департаменту архітектури та містобудування Оксана Ткачук розповідає, що в їхньому департаменті було звернення від громадської ради стосовно аж 41 об’єкту самочинного будівництва, до яких входять і забудови на Чорновола 45Б, і на Довбуша 15.

Пані Оксана зазначила: “Ми зі всім загальним переліком самочинних забудов звернулися до Міністерства культури з питанням чи вони надавали згоду на ці об’єкти. Міністерство відповіло, що до них ніхто не звертався з даного питання. Тому ми можемо стверджувати, що ці всі об’єкти будівництва є самовільними, бо вони не погоджені з центральним органом охорони культурної спадщини”.

ЛОДА в питаннях незаконної забудови діє через запити, зокрема першочергово, коли лише дізнаються про самочинне будівництво, уточнюють його законність у центрального органу самоврядування, при підтвердженні незаконності даного об’єкту через ті ж запити звертаються до інспекторів та міської ради, аби ті надали відповідний пакет документів, які є в забудовника, і лише тоді адміністрація направляє всі ці документи в місцевий орган охорони культурної спадщини, щоби останні прийняли відповідні міри, тобто зупинили дане будівництво.

Зоряна Іванків, голова ГО “Магдебурське право”, звернулася до дирекції Департаменту з проханням допомогти зупинити незаконну забудову у парку “Знесіння”. Зокрема вона повідомила про те, що сьогодні була зустріч громадських активістів з Олегом Синюткою, головою Львівської ОДА, на якій чиновник пообіцяв розібратись з незаконною забудовою у парку “Знесіння”. Пані Зоряна сподівається, що Олег Михайлович дотримає свого слова, та найближчим часом ситуація з забудовою в парку вирішиться на користь громади Львова.

“Міська рада Львова, є бездіяльною, після звернень громадськості, тому тепер львів’яни зможуть побачити чи ЛОДА прийме міри, маючи необхідні повноваження, для захисту парку “Знесіння”, який належить громаді міста, а не купці злодіїв” - зауважив голова ГО “Ідея Нації”, Остап Стахів.

Нагадаємо 20 лютого 2017 року о 12:30 в Господарському суді Львівської області, по вул. Личаківська 128, відбудеться розгляд справи щодо незаконної забудови у парку “Знесіння”. Запрошуємо громадськість прийти на засідання та проявити свою активну громадянську позицію. Адже від того, що ми зробимо з парком зараз, буде залежати те, чим ми будемо дихати завтра.

 

    Львів’яни обороняють пам’ять жертв терору від забудовника
Новини
02.02.2017 15:23
 

Львів’яни обороняють пам’ять жертв терору від забудовника

В центральній частині Львова, в межах історико-архітектурної зони міста, на кістках тисяч жертв зводять високоповерхівку. Ділянка Чорновола 45Б, де планують будівлю, розташована на місці колишнього гетто, де вбито понад 132 тис. євреїв та 10 тис. українців в роки II світової війни та національно-визвольних змагань.

Не дивлячись на відсутність належної документації в забудовника та факт того, що ця зона належить до спадщини ЮНЕСКО, влада міста не робить абсолютно нічого, щоб зупинити беззаконня. Контролюючі органи міста, зокрема інспекція ДАБК, яка повинна була здійснити перевірку та зупинити забудову, ігнорує виритий котлован та наступні будівельні роботи. Зрештою закрадається думка, що місцева влада свідомо закриває очі на очевидні порушення, а забудовник тим часом облаштовується на кістках полеглих.

ГО “Ідея Нації” та небайдужі львів’яни не можуть спокійно спостерігати за тим, що відбувається, тому ще з грудня активісти тримають блокпост перед забудовою та не пропускають важку техніку на територію Чорновола 45Б, аби в такий спосіб не допустити проведення будівельних робіт на майданчику.

Чергування відбувається цілодобово.

Прес-конференція: “Зупинимо будівництво на кістках”
Новини
11.12.2016 15:35
 

Прес-конференція: “Зупинимо будівництво на кістках”

 

8 грудня о 11:00 в прес-клубі відбулася прес-конференція на тему Незаконна забудова на проспекті Чорновола 45Б:“Зупинимо будівництво на кістках”

В прес-конференції взяли участь:
Остап Стахів, голова проводу ГО “Ідея Нації”;

Ірина Сідловська, керівник юридичної компанії “Abdank;

Мейлах Шейхет, голова єврейської громади у Львові
У Львові на місці масових розстрілів незаконно будують 16-типоверхівку
Новини
11.12.2016 12:41
 

У Львові на місці масових розстрілів незаконно будують 16-типоверхівку

У штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі збережено документ «Межі історичного ареалу та зони врегулювання забудови Львова» з переліком вулиць, на яких заборонено будь-яке будівництво. Серед тих назв є частина проспекту Чорновола та вулиця Хімічна. Зараз на проспекті Чорновола, 45б хочуть звести офісний центр з підземними стоянками. Проте жодних дозволів на будівництво у забудовника немає. А ті, що є, вже втратили чинність.

ГО "Ідея Нації" розпочала безстроковий пікет "Зупинимо будівництво на кістках" незаконної забудови на проспекті Чорновола 45Б.
Новини
08.12.2016 0:12
 

ГО "Ідея Нації" розпочала безстроковий пікет "Зупинимо будівництво на кістках" незаконної забудови на проспекті Чорновола 45Б.

50 активістів зі стягами під церковні дзвони виступили проти беззаконняЗабудовник без відповідних документів у історичному ареалі міста розпочав будівництво на місці, де в повоєнний період було закатовано понад 10 тис. українців. Тіла жертв були поховані там, де тепер зводять високоповерхівку. Дана незаконна забудова може стати причиною виходу Львова зі списку світової спадщини ЮНЕСКО

Забудовник вирішив нахабно розпочати будівництво в парку «Знесіння»
Новини
09.11.2016 8:20
 

Забудовник вирішив нахабно розпочати будівництво в парку «Знесіння»

У Львові в парку "Знесіння"(вул. Довбуша, 15) невідомий забудовник позвозив техніку та облаштовує паркан, щоб розпочати будівництво житла. Проте, як відомо, саме за цю ділянку триває судовий процес з 2010 року.

 

про нас, контакти, новини, публікації,